20 Mart 2018 Salı

Rabbim Sevdiklerimizle Sınamasın Hiçbirimizi!!.

Zeynonun Mutfağı

            Uzun bir aradan sonra merhabalar!!.Keşke mutlu keyifli sebeplerim olsaydı bu ayrılık dönemi için,ama ne yazık öyle değil sevgili dostlarım😢😢2017 yılı hiç hoş gitmedi,2018 de hiç hoş gelmedi bizim ailemize!!..
           24 Aralık 'da sevgili eşimin annesini kaybettik ani bir şekilde😢😢Çok çok üzgünüm bu nedenle..Hayatımızda çok önemli bir yeri vardı annemizin.. Nur içinde yatsın anneciğimiz inşallah..
           Bu acıya dayanmaya  çalışırken eşimin göğüs ağrısı şikayeti vardı ve gittiğimiz 2 kardiyolog da anjiyo olması gerektiğini söylemişlerdi eşime annemizi kaybetmeden 2 gün önce..Yaşadığımız acıya sağlık sorunları da eklenince kardiyologumuz da aldık soluğu yeniden..Anjiyo olmak istemeyen eşime Tomografik Anjiyodan(Sadece bu konuda farklı bir yazı hazırlamak istiyorum) bahsetti doktorumuz..İyi ki de bahsetmiş!!..Aynı gün anjiyo oldu ve  2 stent takıldı,3 hafta sonra bir anjiyo daha  ve takılan stentler!!!:Şok üstüne şok yaşadık yani..Şükürler olsun artık çok iyi eşim.
           Bu  süreçten sonra tamamen değişti  yaşam biçimimiz..Kötü olan her şeyi çıkardık hayatımızdan..İyi olanlara yer açtık...Sigara hayatımızdan çıktı , şükürler olsun..Eşim önyargılı yaklaştığı sebzeleri ve otları keşfediyor benimle birlikte şimdi :)Enginarı,cibezi, turp otunu,karışık otları,şevket-i bostanı çok seviyor artık!!:
         Zeyno bu nedenle yoktu buralarda bir süredir sevgili dostlarım..Bu konuda dertleşmek istedim sizlerle buradan.
     Kendinize ve sevdiklerinize çok iyi bakın..Hayat bu ne zaman ne yaşayacağımızı bilemiyoruz..Kendinizi de sevdiklerinizi de ihmal etmeyin..Sevgiyle ve sağlıkla kalın...
   
   

6 yorum :

 1. Yeni öğrendim başınız sağolsun.
  Hastalıkta fena, çok uğraşmış, telaşlı kaygılı günler geçirmişsiniz. Eşinin daha iyi olmasına çok sevindim. Sigarayı bırakmak bile başlı başına sağlıklı olma sebebi, her şey çok daha iyi olacak buna inanıyorum. Sevgiler diliyorum hepinize :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım benim çok teşekkür ederim, dostlar sağolsun :(Oldukca zor günlerdi ne yazık ki!!. Sağlık en büyük hazine, geri kalan herşey boş arkadaşım..Şükürler olsun eşim çok iyi,..Herşey çok daha iyi olacak inşallah!..Çok teşekkür ederim desteğin için, Sevgilerimle...

   Sil
 2. Başın sağolsun Zeyno'cuğum, Allah rahmet eylesin kayınvalidene, eşine de çok geçmiş olsun, sigarayı bırakmış bu güzel haber. Sabırlar diliyorum, sevgiler. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim Müjdecim, dostlar sağolsun..Ben de çok seviniyorum sigarayı bırakmasına:)Sevgiyle ve sağlıkla kal canım❤️

   Sil
 3. Başınız sağolsun.
  Eşinize da geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Hayat bazen böyle zorlu sınavlardan geçiriyor bizleri. Sabır diliyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim Nahidecim, çok sağol..Ne yazık ki öyle; hayat bazen çok acımasız olabiliyor biz insanlara!!Sevgiyle ve sağlıkla kal canım ❤️❤️

   Sil

Gmail hesabı olmayan arkadaşlar yorum yazmak için yorumlama biçiminden anonimi seçerek yorum yazabilirsiniz..Yorumunuza adınızı da eklerseniz sizi tanıma şansım olabilir..Bekliyorum değerli yorumlarınızı..